TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply (SMPS), ZWS15-24/J, 24V dc, 650mA, 15W, 1 Output, 110 → 330 V dc,
RS Stock No.: 319-3054Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: ZWS15-24/J
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
650mA
Power Rating
15W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
125.2mm
Width
50mm
Depth
21mm
Efficiency
71%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
140g
Maximum Temperature
+60°C
Country of Origin
Japan
Product details
ZWS Series, Single Output, 15 to 50 W
Wide input range
Construction: board installed.Output connector
Built-in overvoltage / overcurrent protection circuit
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS15B-24, 700mA
SR 284.05Each (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS15B-24, 700mA
SR 284.05Each (ex VAT)
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
650mA
Power Rating
15W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
125.2mm
Width
50mm
Depth
21mm
Efficiency
71%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
140g
Maximum Temperature
+60°C
Country of Origin
Japan
Product details