Panasonic 33 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - ECA1HHG330 Radial Lead
Capacitance
33μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
SR 8.15
SR 1.63 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
SR 9.37
SR 1.874 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
SR 8.15
SR 9.37
Specifications
Capacitance
33μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%